
Ha így használod a számítógépet, akkor kevesebb energiát fogyaszt
Szeretnéd az energiafelhasználásodat minden fronton csökkenteni? Bár nem a laptop fogyasztja a legtöbbet a háztartásban, de a sok kicsit sokszor igen sokra megy. Ráadásul, ha 2-3 gép is van az otthonodban, akkor ezek már jelentősen befolyásolhatják a hónap végi számlát. Érdemes tehát minden téren optimalizálni az energiafelhasználást. Nem beszélve arról, ha optimálisan használod a készüléket, akkor a laptop akkumulátor is tovább bírja majd.
Ebben a cikkben megmutatjuk, hogy mit tehetsz annak érdekében, hogy a számítógép kevesebb energiát használjon el.
Ezekkel a módszerekkel csökkentheted a fogyasztást!
Vajon, milyen lehetőségek vannak arra, hogy az eszköz a lehető legkevesebb áramot fogyassza el havi szinten? Szerencsére több olyan módszer van, ami hatással lesz a hó végi számlára.
Az teljesen egyértelmű, hogy az asztali gépnél a laptop energiaigénye jóval kevesebb. Míg az előbbinek naponta 200W/óra a felhasználása, addig a hordozható készülék esetében ez mindössze 50-100 W/óra körül alakul aktív használat mellett. Utóbbinál ez 1,5 kW-ot jelent havi szinten. Ez a mutató kisebb, mint egy sima izzó a lámpában. Viszont vedd figyelembe, hogy amikor alvó állapotban van a géped, akkor nagyjából harmadát használja el ennek a mennyiségnek, így nem árt kikapcsolni, ha tudod, hogy aznap már nem használod.
Ugyanez igaz a WiFi-re is, érdemes azt kiiktatni a gépben. Ha otthonról dolgozol, akkor érdemes lehet vezetékes kábel használnod, így nem csak később kell töltőre dugni a készüléket, hanem jóval gyorsabban is működik. Hasonlóan a Bluetooth-t sem célszerű folyamatosan bekapcsolva haszni, hiszen feleslegesen meríti a laptopot.
A laptop akkumulátor meg fogja köszönni, ha leveszed a fényerőt, kikapcsolod a billentyűzeten a háttérvilágítást, hiszen erős fényben semmi szükséged rá. Csak használod vele az akksit, amit aztán így előbb kell majd töltőre tenni.
Mire ügyelj a töltés során?
Az tény, hogy sosem szabad folyamatosan töltőn hagyni az eszközt, hiszen nem tesz neki jót, ahogy a pénztárcádnak sem. Hiába van kikapcsolva és úgy van bedugva, jól több energiát eszik, mintha csak addig lenne töltőn, amíg az akkumulátor valóban fel nem megy 100%-ig. Ha tehát feltöltődött a készülék, akkor húzd ki a töltőt a konnektorból, illetve a gépből. Semmi esetre csak az előbbit tedd meg, hiszen a bedugva hagyott vezeték ugyanúgy fogyaszt valamennyi energiát akkor is, ha nincsen hozzákötve a számítógép.
Összegezve
A laptop használat tehát jelentős mértékben befolyásolhatja az áramfogyasztást, főleg, ha több is van a háztartásban. Nem árt a fent említett dolgokat betartani annak érdekében, hogy a hónap végén kisebb legyen a csekk végösszege.