Mennyire biztonságos a laptopot folyamatosan töltőn hagyni?
Vettél egy új laptopot? Akkor biztosan arra számíthatsz, hogy az akkumulátor nem fogja addig bírni, mint az elején. A két töltési közötti idő fokozatosan csökkeni kezd, az akkucsere pedig nem egy olcsó mulatság. érdemes tehát figyelni arra, hogy az energiatárolónak milyen igényei vannak. Ha pedig lassítani szeretnéd az öregedés folyamatát, akkor eláruljuk, hogy mit tehetsz ennek érdekében, hiszen megvannak a hatékony módszerek, hogy még egy régi akkumulátor is jól bírja a strapát.
Ebben a cikkben arról lesz szó, hogy mennyire biztonságos a laptopot mindig a töltőn hagyni. Kitérünk arra, hogy az asus laptop töltő utángyártott verziója mennyire megbízható választás.
A laptop töltése
Amióta a hordozható eszközök ennyire elterjedté váltak, egyre fontosabb szemponttá vált a hosszú üzemidő fenntartása. A hálózati csatlakozással működő eszközök hátránya, hogy helyhez vagyunk kötve. Ezzel szemben egy erős akkumulátorral rendelkező laptop esetében bárhol és bármikor dolgozhatunk és szórakozhatunk. Más kérdés, hogy mi befolyásolja ennek működését, élettartamát, hiszen számos olyan dolgot tehetünk, ami rossz hatással van a kiegészítő használhatóságára.
Fontos kérdés, hogy vajon mi történik a laptopban, ha folyamatosan töltőn van hagyva. Több forgatókönyv is van, hogy mi lesz ilyenkor a készülékkel. A leggyakoribb, amikor a laptop kifogy az energiából, ezért töltőre dugjuk azt. Ilyenkor az akkumulátor méretétől, valamint a töltési sebességtől függően ár óra alatt teljesen feltölt, eléri a 100 százalékot. Ez a folyamat biztonságos, de csak akkor, ha maximum a szükséges időig hagyjuk bedugva a gépet.
Túl sokáig marad töltőn
A második lehetőség, hogy a laptop jóval tovább marad a töltőn, mint arra szüksége lenne. Itt nem pár percről, hanem több óráról beszélhetünk. A legtipikusabb, amikor éjszaka dobjuk fel a töltőre. Bár a legtöbb modern eszközben már vannak olyan okos funkciók, amelyek megakadályozzák a túltöltést, egyáltalán nem egészséges folyamatosan bedugva hagyni. A konnektorral való folyamatos összeköttetés ugyanis csepptöltéshez vezethet, ami egyáltalánnem egészséges a laptop és az akkumulátor számára.
A harmadi opció, ami a legrosszabb, hogy sosem húzzuk ki a laptopot, egész nap töltőről használjuk. Ilyenkor igazából felmerül a kérdés, hogy miért nem asztali gépet használunk. nem számít, hogy mire akarjuk használni, mivel az mindig be van dugva, folyamatosan 100 százalékos töltöttségen megy. Ez idővel maradandó károsodást okozhat az akkumulátorban.
Tudjuk, hogy sokkal kényelmesebb, ha mindig rendelkezésre áll és teljesen fel van töltve, de ne feledjük, hogy ezzel jelentősen csökkentjük a töltéstartó kapacitást. Amennyiben bedugva hagyjuk, az akkumulátor nemcsak magát tölti, hanem az összes alkatrészt energiával látja el. Emiatt túlműködik, egyszerre fogadja és irányítja a töltést, így jobban felmelegszik.
Természetesen vehetsz utángyártott töltőt és akkumulátort, de az már sosem lesz ugyanolyan, mint az eredeti változat. Érdemesebb körültekintően használni a készüléket, így hosszabb ideig bírja a strapát.
Összegezve
Ha tehát sosem veszed le a laptopot a töltőről, válts inkább asztali számítógépre, abban nem okozol kárt. A hordozható eszköz arra van kitalálva, hogy az akkumulátor folyamatosan használva legyen, ne konnektorra kötve használd azt.